Ik ben dol op havermout. Ik gebruik havermout als vervanger van witmeel. Cakes, muffins en koekjes worden hierdoor naast smaakvol ook voedzaam. Dit klinkt wel heel erg suf maar het is echt waar. Havermout is erg gezond en zorgt voor een lang en vol gevoel. Deze muffins zijn ideaal als tussendoortje maar als ontbijt doen ze het ook erg goed.

Wat heb je nodig voor 10 muffins?
muffinvormpjes, keukenmachine, oven
Basisingrediënten voor de muffins:
  • 2 bananen
  • 100 gram havermout
  • 1 ei
  • theelepel baking soda
  • theelepel honing

Voor de vulling:

  • 2 eetlepels kokosrasp
  • 1 eetlepel cacao nibs
  • 2 eetlepels gehakte walnoten
  • 6 gedroogde abrikozen in kleine stukjes gesneden
Hoe maak je de muffins? 
  1. Verwarm de oven voor op 180 graden. Zet de muffinvormpjes opeen bakplaat.
  2. Doe de bananen, de havermout, het ei en de baking soda in de keukenmachine. Meng de ingrediënten tot een egale massa.
  3. Schep de cacao nibs, de kokos, de walnoten en de abrikozen door het beslag heen. Zet de keukenmachine NIET meer aan.
  4. Schep de muffin bakjes tot 2/3 vol met het beslag. Erg lekker is het om nog een beetje kokosrasp over de muffins te strooien.
  5. Zet de muffins voor 30 minuten in een voorverwarmde oven.

Smakelijk!

Volg je mij al via Facebook of Instagram? Ik zou het leuk vinden om jou daar ook te zien.

Laatste berichten van Suzanne (alles zien)